Izvēlēties valodu
Mūsu starptautiskās tīmekļa vietnes
estIgaunija rehvidpluss.com
finSomija rengas24.com
sweZviedrija däck24.com
latLatvija riepas24.com
litLietuva padangos24.com
Meklēt riepas/diskus

JAUNS RIEPU MARĶĒJUMA STANDARTS

16-08-2021 16:08

JAUNS RIEPU MARĶĒJUMA STANDARTS
Eiropa ir pirmais reģions pasaulē, kas uz riepām izmanto ledus riepu ikonas. Turklāt marķējumā ir redzams aisberga simbols un QR kods, kas atver Eiropas datu bāzi. Grozījumi stājas spēkā 1. maijā. Jauno marķējumu mērķis ir palīdzēt patērētājiem labāk salīdzināt dažādas riepas un mudināt viņus izvēlēties drošākas, videi draudzīgākas riepas.

ES riepu marķējumam un efektivitātes klasēm ir izstrādāts jauns dizains, un tās ir nedaudz mainītas nesen izveidotās skalas dēļ. Jaunais marķējums joprojām iekļauj trīs klases. Troksnis, saķere ar slapju ceļu un degvielas patēriņa efektivitāte. Tomēr kategorijas ir atjauninātas, lai tās atbilstu sadzīves tehnikas marķējumam. D kategorija ir noņemta, un skala ir samazināta līdz diapazonam no A līdz E. Turklāt trokšņa klasēm A līdz C ir ieviesta jauna marķēšanas metode, bet decibelu līmenis paliek nemainīgs. Riepas marķējumam ir pievienota informācija par riepas veiktspēju sniega un ledus apstākļos. Simbols, kas apzīmē piemērotību lietošanai sniegā (3PMSF), uz riepas ir apzīmēts ar sniega riepas ikonu, un riepa, kas atbilst obligātajiem starptautiskajiem veiktspējas kritērijiem testēšanai uz ledus, ir atzīmēta ar ledus riepas ikonu. Jaunais marķējums satur QR kodu, kas sniedz papildu informāciju par riepu no reģistra (Eiropas produktu reģistrs enerģijas marķēšanai). Marķējuma lietošana tiek attiecināta arī uz kravas automašīnu un autobusu riepām.

Kāpēc ir jauns marķējums?


Drošāka satiksme

Turpmāk riepu marķējums saturēs marķējumu par lietošanu ziemas apstākļos. Ziemas riepas ir iedalītas divās grupās - paredzētas Dienvideiropai un Ziemeļeiropai. Tas nodrošina skaidrību, īpaši attiecībā uz vissezonas riepām, kur klientam ir grūti atšķirt, kuram tirgum tās ir domātas. Dienvideiropas tirgum paredzētās ziemas riepas ir apzīmētas ar sniega riepu ikonu (trīs virsotņu kalns ar sniegpārslas simbolu), bet Ziemeļeiropas tirgum paredzētās riepas - ar ledus riepu ikonu (ledus stalagmīta simbols).

Tīrāka vide

Reformēto degvielas ekonomijas kategoriju mērķis ir palīdzēt patērētājam izvēlēties degvielu taupošākas riepas un tādējādi satiksmē samazināt mūsu apkārtējās vides emisiju apjomu.

Saķeres ar slapju segumu vērtējums

“Saķere ar slapju segumu” ir riepas spēja turēties pie ceļa slapjos apstākļos. NB! Eiropas Savienības vērtējumā galvenā uzmanība tiek pievērsta tikai vienam saķeres ar slapju ceļu aspektam - riepas bremzēšanas īpašībām slapjos apstākļos. Saķere ar slapju ceļu tiek vērtēta starp A un E klasēm.

Degvielas efektivitāte

Riepas ietekmē līdz pat 20% no jūsu transportlīdzekļa degvielas patēriņa? Izvēloties riepas ar augstu degvielas patēriņa rādītāju, jūs varēsiet nobraukt vairāk kilometru ar tvertnes pildījumu un samazināsiet CO2 emisijas. Degvielas patēriņa efektivitātes skala svārstās no A klases (vislabākā degvielas ekonomija) līdz E klasei (sliktākā degvielas ekonomija). Šis rādītājs ir atkarīgs no riepas rites pretestības. Katrā klasē degvielas patēriņš palielinās par aptuveni 0,1 litru uz katriem 100 km. Vienkāršiem vārdiem sakot, degvielas patēriņa efektīvām riepām ripošanai ir nepieciešams mazāks enerģijas daudzums. Tas galu galā nozīmē mazāk izmantotās degvielas, un jūs arī samazināsiet savu ietekmi uz vidi!

Trokšņa vērtējums

ES riepu vērtējumos tiek ņemts vērā arī ārējais troksnis, ko riepa rada braucot. Izvēloties riepu ar labu trokšņa līmeni, jūs varat mazināt braukšanas ietekmi uz apkārtējo vidi. Trokšņa līmenis tiek iedalīts A, B un C klasēs. Riepas rites troksni mēra decibelos, un precīza vērtība ir norādīta etiķetes apakšējā daļā. Riepām ar zemu trokšņu līmeni tas ir no 67 līdz 71 dB. Augstākajā līmenī skaņas viļņi ir starp 72 un 77 dB. Tikai dažu decibelu pieaugums nozīmē lielu trokšņa līmeņa atšķirību. Faktiski 3 dB starpība dubulto riepas radītā ārējā trokšņa daudzumu.

Sniega riepu ikona

Sniega riepu ikona norāda, ka riepa ir piemērota intensīvas snigšanas un sniega apstākļiem un galvenokārt paredzēta ziemas riepām, kas domātas Dienvideiropai. To lieto 3PMSF marķētām riepām, un tā attēlo trīs virsotņu kalnu ar sniegpārslas simbolu, kas ir iestrādāts šādu riepu sānos.

Ledus riepu ikona

Ledus riepu ikona norāda, ka ziemā riepa nodrošina īsāku bremzēšanas ceļu uz ledus segtiem ceļiem, un to izmanto tikai Ziemeļvalstu mīkstajām riepām. Attēlā ir redzams ledus stalagmīta simbols. Cik mums zināms, marķējums šādu riepu sānos nav iestrādāts.

Biežāk uzdotie jautājumi

Vai nākotnē arī atjaunotām riepām būs marķējums?

JĀ. Noteikums tiks attiecināts uz atjaunotām riepām 2023. gadā.

Vai jaunais marķējums gala lietotājiem sniedz papildu informāciju?

Jā. Tagad ir iespējams atšķirt vissezonas riepas, kas paredzētas mūsu klimatam un kurām ir pierādīta saķere ar apledojušiem ceļiem (apzīmēta ar ledus riepu ikonu).

Vai es varu braukt ar riepām, kurām ir sniega un ledus riepu ikonas, arī vasarā?

Tas nav aizliegts; tomēr vasarā vasaras riepām joprojām ir noteiktas priekšrocības, piemēram, labāka vadāmība un īsāks bremzēšanas ceļš gan uz sausa, gan slapja ceļa seguma. Tāpat arī ziemas riepas ar mīkstāku sastāvu karstajā vasaras laikā nodilst ātrāk nekā vasaras riepas.

Kāpēc uz radžoto riepu marķējuma nav ledus riepu ikonas?

Nē. Radžotas riepas neietilpst ES regulas par riepu marķēšanu darbības jomā.

Vai es varu ziemā braukt ar M + S riepām?

Nē, ziemā drīkst braukt tikai ar ziemas riepām, kas atbilst 3PMSF tipa apstiprināšanas prasībām (sniega riepu ikona). Mūsu klimatiskajos apstākļos ziemas apstākļos ieteicams izmantot vissezonas riepas, kurām papildus 3PMSF tipa apstiprinājumam ir arī ledus riepu ikona.Riepu meklēšana pēc izmēriem

mūsu piedāvātās preces

mūsu piedāvātās preces
Vieglie automobiļi Aplus Apollo Arivo Atturo Barum Belshina Bf goodrich Blacklion Bridgestone Continental Davanti Dayton Delinte Diamond back Double star Dunlop Dynamo Ecoopony Falken Federal Firemax Firestone Giti Goodride Goodyear Green max Grenlander Gripmax Gt radial Hankook Headway Hifly Kama Kelly Kenda Kinforest Kleber Kormoran Kumho Landsail Lassa Laufenn Ling long Maxxis Michelin Minerva Momo tires Nankang Nexen Nokian Nordexx Nordman Novex Petlas Pirelli Rapid Roadcruza Roadmarch Roadstone Rotalla Sailun Sava Sunny Superia Three-a Toyo Tracmax Trazano Tri ace Triangle Tristar Uniroyal Viatti Viking Vredestein Westlake Winrun Yokohama
Apvidus automobiļi Aplus Apollo Barum Bf goodrich Blacklion Bridgestone* Bridgestone Continental Cooper Davanti Delinte Double star Dunlop Duraturn Dynamo Falken Farroad Federal Firemax Firestone General Gislaved Goodride Goodyear Green max Grenlander Gripmax Gt radial Hankook Hifly Kleber Kumho Landsail Lassa Maxxis Michelin Minerva Nankang Nexen Nokian Nordexx Petlas Pirelli Roadcruza Roadmarch Rotalla Sailun Sava Sunny Three-a Toyo Tracmax Trazano Tri ace Triangle Uniroyal Viatti Vredestein Westlake Winrun Yokohama
Furgoni Aplus Apollo Barum Bridgestone* Bridgestone Cheng shin Continental Davanti Delinte Double star Dunlop Dynamo Falken Federal Firemax Firestone Gislaved Giti Goodride Goodyear Green max Gripmax Gt radial Hankook Hifly Kama Kenda Kleber Kumho Landsail Lassa Laufenn Leao (linglong) Maxxis Michelin Nankang Nexen Nokian Nordexx Novex Petlas Pirelli Rapid Rotalla Sailun Sava Three-a Toyo Tracmax Trazano Triangle Uniroyal Viatti Viking Vredestein Westlake Winrun Wolf tyres Yokohama
Motocikli Dunlop