Izvēlēties valodu
Mūsu starptautiskās tīmekļa vietnes
estIgaunija rehvidpluss.com
finSomija rengas24.com
sweZviedrija däck24.com
latLatvija riepas24.com
litLietuva padangos24.com
Meklēt riepas/diskus

Laiks mainīt riepas. Riepas ar radzēm vai lamelēm. Kuras izvēlēties?

18-11-2020 00:15

Laiks mainīt riepas. Riepas ar radzēm vai lamelēm. Kuras izvēlēties?
Ir divi slaveni jautājumi: “būt vai nebūt?” un “riepas ar radzēm vai lamelēm?”. Ko ņemt vērā un kādas ir galvenās atšķirības? Mūsu e-veikalā taču tiek pārdots simtiem dažādu riepu. Ar riepu pārdošanu nodarbojamies gadiem, spēsim atrast īsto risinājumu tieši tev.

Veikalā iegādātam jaunam automobilim parasti ir riepas ar lamelēm. Kādēļ? Jo lameles ir klusas. Tu nevēlies, lai jauna automobiļa salonā skanētu troksnis. Tā ir arī lameļu galvenā pozitīvā īpašība, salīdzinājumā ar radzēm. Bet ir būtiska detaļa. Ir dažādas riepas ar radzēm. Mūsdienās tiek ražotas riepas ar mazāku radžu skaitu, kas ir ļoti labi piemērotas Latvijas klimatam, un, jo mazāk radžu, jo mazāks troksnis. Starp citu, vai zināji, ka pēc 1000 līdz 2000 kilometriem radzes “iesēžas” vietā un riepu trokšņa līmenis samazinās.

Kas ziemas apstākļos tomēr ir vissvarīgākais? Paša un citu drošība. Kāds labums no klusa brauciena, ja automobilis neturas uz ceļa, līkumus izbrauc taisni vai iebrauc priekšā bremzējošajā auto? Liela atšķirība starp lamelēm un radzēm ir tieši noturībā, turklāt par labu radzēm. Lai kādus manevrus tu neveiktu, pat uz cieši noblīvēta sniega, radzes vienalga uzvarēs. Ar lamelēm tev jābūt uzmanīgākam, distancei jābūt lielākai.

Bet riepas ar radzēm taču ir dārgākas?

Ir izplatīts viedoklis, ka riepas ar radzēm ir ievērojami dārgākas. Šāds iespaids ir maldīgs, jo tad mēs salīdzinām radžotās riepas ar Viduseiropas riepām ar lamelēm, kas patiešām ir ievērojami lētākas. Galvenais iemesls ir tāds, ka šīs riepas tiek ražotas daudzkārt lielākā skaitā, tādēļ arī cena var būt mazāka. Ziemeļeiropas lameles, kuras var apsvērt mūsu klimatā, tiek ražotas mazākā skaitā un to cenu klase var būt pat vienāda ar radžoto riepu cenu klasi. Viduseiropas riepas ar lamelēm mēs noteikti neiesakām likt ziemā, jo tādus pārsteigumus sev nevēlas neviens – vai no rīta nokļūšu darbā un vakarā mājās ar veselu auto? Viduseiropas lameles pārtrauc strādāt starp -7 un -10 grādiem. Gumijas maisījums ir stiprs un vienkārši vairs nestrādā.

Esam satikuši taksometru vadītājus, kas visu mūžu ir cienījuši lameles un ir pārgājuši uz radzēm, jo ziemu vakaros un rītos bieži ir kails ledus. Testi ir parādījuši, ka, braucot ar 40 km/h, apstāšanās atšķirība bremzējot ir pat 10 metri. Starpība tātad ir, vai sabojāsi automašīnu, uzbrauksi kādam vai pagūsi apstāties. Ledus apstākļos ar riepām ar lamelēm nevajadzētu braukt ātrāk par 70 km/h.

Riepas24 ieteikums ir: ja cena ir svarīga un izvēlies starp lētām lamelēm vai radzēm, noteikti izvēlies riepas ar radzēm. Lētu lameļu gadījumā mēs neuzdrīkstamies solīt, ka tās vispār strādās uz mūsu ziemu ceļiem.

Šeit parādās arī tas, ka īstam riepu pārdevējam pirms pārdošanas riepas ir arī pašam jāpārbauda, lai varētu ieteikt, balstoties savā pieredzē. Mēs savā e-veikalā izceļam tieši tās riepas, kuras esam pārbaudījuši un uzdrīkstamies ieteikt arī saviem klientiem. Katrs riepu ražotājs teiks, ka viņa produkts ir vislabākais, bet patiesībā riepas no riepām būtiski atšķiras. Un to, kas strādā Somijas ziemeļos, var nebūt prātīgi izmantot uz mūsu ceļiem.


Ice Freezer - Naast või lamell kumba eelistada

Kad izvēlēties riepas ar lamelēm?

Tomēr nenorakstīsim riepas ar lamelēm pavisam. Ja jau runājām par klusumu, ļoti svarīgs ir tas komforts, ka neesi atkarīgs no riepu maiņas laika. Tā ir tava izvēle, kad uzliec ziemas riepas. Vienlaicīgi jāuzsver, ka vasarā braukšana ar riepām ar lamelēm ir slidena, un mēs noteikti to neiesakām. Tad arī lameles var kļūt trokšņainas, ko ar vasaras braukšanas paņēmieniem tās dilst tā, ka automobilī ir skaidri dzirdams.

Lameļu priekšrocība ir arī tā, ka ar labām lamelēm tu vari braukt mūsu klimatā un, ja tavs ceļš bieži ved tālāk par Poliju, tu nemaz nedrīksti braukt ar radžotām riepām. Nedaudz labāk lameles uzvedas arī uz slapja un sausa asfalta, bet, ja radžotajai riepai radžu skaits ir neliels, šī starpība kļūst gandrīz nemanāma.

Ja ģimenē ir automobilis, ar kuru brauc maz, kārtīgas lameles ir visādi piemērotas. Arī tad, ja zini, ka brauksi tikai pilsētā. Arī senioriem tas var būt labs variants viņu automobilim.
Lameles kalpošanas laiks beidzas ātrāk, jo raksts jeb lamele vienkārši nodilst. Kad radžotas riepas lamele vairs nestrādā, radze turpina darbu. Autovadītājs to patiesībā pats saprot, kad sāk zust noturība. Tad arī ir laiks iegādāties jaunas riepas.


Latvijas klimatam riepas ar mazu radžu skaitu

Parunāsim arī par riepu testiem, kurus veic pazīstami auto žurnāli. Riepu ražotājiem tā ir ļoti būtiska mārketinga iespēja. Ja uzvari testā vai esi priekšgalā, vari arī prasīt augstāku cenu. Ziemas riepu testi norisinās mūsu izpratnē ekstrēmos apstākļos, parasti Somijas, Zviedrijas vai Krievijas ziemeļos. Ārā ir -30 grādu sals un testēšanas vietā ir noblietēts sniegs, apsnidzis ledus un t. s. pulēts ezera ledus. Lai šajos testos uzvarētu, radžotajai riepai vajag daudz radžu. Taču tirgū ir riepas, kurām ir ievērojami mazāk radžu, un tieši tās ir labi piemērotas arī mūsu ceļiem. Troksnis ir mazāks un arī asfaltu bojā mazāk.

Ja nobeigumā izcelt vēl pēdējo radžoto riepu priekšrocību, tas ir lēnāks nodilums.


Pārdošanas vadītājs Indreks Kermons sniedz padomus par ziemas riepu izvēliSvarīgi zināt:
• Jo lielāks auto, jo grūtāk to ir apstādināt.
• Iegādājoties riepas e-veikalā, iepriekš konsultējies ar mūsu speciālistiem, vai nu pa tālruni vai e-pastu.
• Neatstāj izvēli uz pēdējo brīdi. Tad ir vairāk laika pieņemt lēmumu un izvēlētās riepas saņemsi tad, kad pieprasījums nebūs pārmērīgi liels.Riepu meklēšana pēc izmēriem

mūsu piedāvātās preces

mūsu piedāvātās preces
Vieglie automobiļi Aplus Apollo Arivo Atturo Barum Belshina Bf goodrich Blacklion Bridgestone Continental Davanti Dayton Delinte Diamond back Double star Dunlop Dynamo Ecoopony Falken Federal Firemax Firestone Giti Goodride Goodyear Green max Grenlander Gripmax Gt radial Hankook Headway Hifly Kama Kelly Kenda Kinforest Kleber Kormoran Kumho Landsail Lassa Laufenn Ling long Maxxis Michelin Minerva Momo tires Nankang Nexen Nokian Nordexx Nordman Novex Petlas Pirelli Rapid Roadcruza Roadmarch Roadstone Rotalla Sailun Sava Sunny Superia Three-a Toyo Tracmax Trazano Tri ace Triangle Tristar Uniroyal Viatti Viking Vredestein Westlake Winrun Yokohama
Apvidus automobiļi Aplus Apollo Barum Bf goodrich Blacklion Bridgestone* Bridgestone Continental Cooper Davanti Delinte Double star Dunlop Duraturn Dynamo Falken Farroad Federal Firemax Firestone General Gislaved Goodride Goodyear Green max Grenlander Gripmax Gt radial Hankook Hifly Kleber Kumho Landsail Lassa Maxxis Michelin Minerva Nankang Nexen Nokian Nordexx Petlas Pirelli Roadcruza Roadmarch Rotalla Sailun Sava Sunny Three-a Toyo Tracmax Trazano Tri ace Triangle Uniroyal Viatti Vredestein Westlake Winrun Yokohama
Furgoni Aplus Apollo Barum Bridgestone* Bridgestone Cheng shin Continental Davanti Delinte Double star Dunlop Dynamo Falken Federal Firemax Firestone Gislaved Giti Goodride Goodyear Green max Gripmax Gt radial Hankook Hifly Kama Kenda Kleber Kumho Landsail Lassa Laufenn Leao (linglong) Maxxis Michelin Nankang Nexen Nokian Nordexx Novex Petlas Pirelli Rapid Rotalla Sailun Sava Three-a Toyo Tracmax Trazano Triangle Uniroyal Viatti Viking Vredestein Westlake Winrun Wolf tyres Yokohama
Motocikli Dunlop