Izvēlēties valodu
Mūsu starptautiskās tīmekļa vietnes
estIgaunija rehvidpluss.com
finSomija rengas24.com
sweZviedrija däck24.com
latLatvija riepas24.com
litLietuva padangos24.com
Meklēt riepas/diskus

Riepas nav banāni – nepārgatavosies! Cik ilgi drīkst uzglabāt jaunas riepas?

05-10-2021 11:05

Riepas nav banāni – nepārgatavosies! Cik ilgi drīkst uzglabāt jaunas riepas?

Kad runa ir par riepām, bieži vien tiek pieminēts DOT kods, kurā norādīts katras konkrētās riepas izgatavošanas laiks. Šo skaitli mēdz izmantot kā pamatu dažādiem ieteikumiem un norādēm par laiku, kad noteiktas riepas kļūst pārāk vecas un to lietošana vairs nav ieteicama.

Tomēr bieži tiek aizmirsts, ka optimālo riepu lietošanas laiku ļoti lielā mērā ietekmē tas, kā un cik ilgi tās faktiski ir lietotas, kā arī to uzglabāšanas apstākļi. Pamatojoties uz Korejas patērētāju aģentūras, Vācijas Federālās autotransporta iestādes un Osakas universitātes pētījumu datiem, “Michelin” ir apkopojis norādījumus, lai palīdzētu labāk izprast, kāda ietekme ir riepas vecumam un cik ilgi tās patiesībā var glabāt.


Uzglabāšana neietekmē riepu kvalitāti – ja to dara pareizi

Pētījumu rezultāti liecina, ka riepas, kuras ražotas vakar, un riepas, kuras ražotas pirms trim gadiem, bet ir uzglabātas pareizos apstākļos, uz ceļa uzvedas identiski – pētnieki neatklāja būtiskas atšķirības starp to veiktspēju, izturību vai citām īpašībām.

Tomēr ir būtiski atzīmēt, ka riepu pareizai uzglabāšanai ir neatsverama nozīme. Jaunām riepām, kas uzglabātas ārpus telpām vai pārāk karstā, aukstā vai mitrā telpā, laika gaitā kvalitāte var samazināties.

Tomēr “Michelin” iesaka atbrīvoties arī no riepām, kuras pareizos apstākļos uzglabātas desmit gadus vai ilgāk, jo pēc tik ilga laika posma nav iespējams garantēt 100% atbilstību visām prasībām.

Kas jāzina par uzglabāšanu?

Balstoties uz pētījuma rezultātiem, “Michelin” ir sagatavojis atbildes uz visbiežāk uzdotajiem jautājumiem.

Kādēļ pareizi uzglabāto riepu kvalitāte nesamazinās?

Kamēr riepas netiek aktīvi izmantotas, tās nav pakļautas spiedienam, temperatūras izmaiņām un citiem ārējiem apstākļiem, kas rodas, braucot pa ceļu. Tādēļ tās kalpo ievērojami ilgāk.

Ja riepu izgatavošanas datumam nav nozīmes, kas tad ir jāņem vērā?

Vissvarīgākais ir tas, cik ilgi riepas faktiski tikušas izmantotas, sākot no brīža, kad tās pirmoreiz pakļautas spiedienam, temperatūras izmaiņām, berzei un citiem faktoriem, kas negatīvi ietekmē to kalpošanas laiku. Tādējādi riepas kalpošanas laiks sāk samazināties tikai no brīža, kad riepa tiek piepildīta ar gaisu un saskaras ar ceļa segumu.

Loģistikas centrs Tallinā

Cik ilgi drīkst uzglabāt jaunas riepas?

Korejas Patērētāju aģentūras veiktā pētījuma rezultāti atklāja, ka riepas, kuras pareizos apstākļos uzglabātas trīs gadus, veiktspējas ziņā ne ar ko neatšķiras no riepām, kuras tikko izgatavotas rūpnīcā. Osakas universitātes dati liecina, ka riepa, kas normālos apstākļos izmantota vienu gadu, ir līdzvērtīga riepai, kas ir pienācīgi uzglabāta desmit gadus. Tas nozīmē, ka jaunu riepu optimālais uzglabāšanas laiks ir līdz desmit gadiem, sākot no izgatavošanas datuma.

Kā rūpēties par tikko uzliktu riepu?

Lai lietota riepa kalpotu pēc iespējas ilgāk, jāpatur prātā daži būtiskākie faktori. Pirmkārt, vienmēr jāpārliecinās, ka riepas spiediens ir pareizs. Otrkārt, ir jāpārliecinās, ka visas ass, balstiekārtas un stūres sistēmas daļas atbilst prasībām un nav bojātas. Treškārt, jānodrošina, lai asis būtu pareizi noregulētas un vadītāja braukšanas stils kopumā riepām neradītu pārāk lielu slodzi. Šo ieteikumu ievērošana palīdzēs nodrošināt gan to, ka riepas saglabā savu veiktspēju un izturību, gan arī drošu un patīkamu braukšanas pieredzi.

Izvēlieties savas nākamās riepas interneta veikalā riepas24. Klikšķiniet šeit!
Riepu meklēšana pēc izmēriem

mūsu piedāvātās preces

mūsu piedāvātās preces
Vieglie automobiļi Aplus Apollo Arivo Atturo Barum Belshina Bf goodrich Blacklion Bridgestone Cheng shin Continental Davanti Delinte Diamond back Double star Dunlop Dynamo Ecoopony Falken Federal Firemax Firestone Giti Goodride Goodyear Green max Grenlander Gripmax Gt radial Hankook Headway Hifly Kama Kelly Kenda Kinforest Kleber Kumho Landsail Lassa Laufenn Ling long Maxxis Michelin Minerva Momo tires Nankang Nexen Nokian Nordexx Nordman Novex Petlas Pirelli motosport Pirelli Rapid Roadcruza Roadmarch Rotalla Sailun Sava Sunny Superia Three-a Toyo Tracmax Trazano Tri ace Triangle Uniroyal Viatti Viking Vredestein Westlake Winrun Yokohama
Apvidus automobiļi Aplus Apollo Barum Bf goodrich Bridgestone* Bridgestone Continental Cooper Davanti Delinte Double star Dunlop Duraturn Dynamo Falken Farroad Federal Firemax Firestone General Gislaved Goodride Goodyear Green max Grenlander Gripmax Gt radial Hankook Hifly Kleber Kumho Landsail Lassa Maxxis Michelin Minerva Nankang Nexen Nokian Nordexx Petlas Pirelli Roadcruza Roadmarch Rotalla Sailun Sava Sunny Three-a Toyo Tracmax Trazano Tri ace Triangle Uniroyal Viatti Vredestein Westlake Winrun Yokohama
Furgoni Aplus Apollo Barum Bridgestone* Bridgestone Continental Davanti Delinte Double star Dunlop Dynamo Falken Federal Firemax Firestone Gislaved Giti Goodride Goodyear Green max Gripmax Gt radial Hankook Hifly Kama Kenda Kleber Kumho Landsail Lassa Laufenn Leao (linglong) Maxxis Michelin Nankang Nexen Nokian Novex Petlas Pirelli Rapid Rotalla Sailun Sava Sunny Three-a Toyo Tracmax Trazano Triangle Uniroyal Viatti Viking Vredestein Westlake Winrun Wolf tyres Yokohama
Motocikli Dunlop